Starostlivosť o Vaše sviečky

Gratulujeme! A tešíme sa zároveň, že ste si kúpili našu luxusnú, ručne liatu sviečku Soi love.
 
Ručnému liatiu sviečok sa venujeme už viac ako 5 rokov a preto by sme sa radi s Vami podelili o naše typy a rady, aby ste zo svojej sviečky mali čo najväčší zážitok.
 
Pre bezpečné a rovnomerné pálenie sviečky postupujte podľa nasledovných RÁD:

PRVÉ PÁLENIE SVIEČKY

  • Pri prvom zapálení sviečky dbajte na to, aby sviečka horela tak dlho, až kým sa vosk neroztopí po celom obvode svietnika (3 – 4 hodiny). Vosk bude krásne tekutý a číry až po okraj. Sójový vosk má “pamäť” a pri každom ďalšom pálení sa vosk roztopí tak, ako pri tom prvom horení. Vďaka úplnému roztaveniu až po okraj zaistíte čisté a dlhšie horenie sviečky.
  • Skráťte knôt. Pri každom zapálení sviečky odporúčame knôt skrátiť nožničkami, alebo prstami na cca 0,5 cm. To je optimálna výška na zabezpečenie rovnomerného roztavenia a pálenia vosku bez zvyškov sadzí. Orezanie knôtu okrem toho pomôže zostať v strede sviečky, čím sa zabráni nerovnomernému roztaveniu a minimalizuje sa riziko rozbitého skla.
  • Škrtnite zápalkou a užívajte si príjemné chvíle! Vaša sviečka teraz krásne horí a príjemne prevonia vaše okolie.

 

Ešte pár TIPOV a UPOZORNENÍ, ako zaistiť, aby plameň sviečky horel takýmto spôsobom mnoho hodín:

  • Vyrovnajte knôt. Knôt sviečky je od výroby umiestnený v strede. Počas používania však môže nastať moment, kedy sa knôt v horúcom vosku ohne a odchýli od stredu. Pokiaľ táto situácia nastane, po zhasnutí sviečky a vychladnutí vosku zľahka potiahnite knôt do stredu. Urobte to buď opačným koncom lyžičky alebo prstami.
  • Odstráňte zvyšky. Pred opakovaným zapálením sviečky skontrolujte, či sa na alebo vo vosku nenachádzajú zvyšky zhorenej zápalky, odlomený knôt alebo iné zvyšky. Tie môžu zapáliť a vytvoriť plameň, ktorý je pre sviečku príliš veľký, čo predstavuje problém s bezpečnosťou a hrozí prasknutie svietnika.
  • Nenechávajte sviečku bez dozoru, či blízko predmetov, ktoré sa môžu zapáliť.
  • Prievan je najhorším nepriateľom vašej sviečky. Sviečku držte ďalej od stropných ventilátorov či  priestormi, kde je zvýšený pohyb osôb. Pohybujúci sa plameň môže okrem problému s bezpečnosťou spôsobiť aj nerovnomerné pálenie a čierne sadze okolo svietnika.
  • Uchovávajte ju mimo dosahu detí a domácich miláčikov.
  • Sviečku zhasnite, ak opakovane dymí, bliká alebo je plameň príliš vysoký. Po vychladnutí skráťte knôt podľa inštrukcií vyššie.

Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, pálte sviečku maximálne štyri hodiny.

Nepoužívajte, ak výška vosku vo svietniku dosiahne menej ako 1 cm a nikdy nedovoľte, aby sviečka úplne vyhorela.
Pred ďalšou manipuláciou so sviečkou počkajte, kým úplne vychladne.